>>
 
0
0,00 €
Continue shopping
Total: 0,00 €
 
 
 

Koleso PAD 82x70, ložisko 15 mm

Kód tovaru:
Cena s DPH 20%: 8,10 €
Cena bez DPH 20%:6,75 €
Suma DPH1,35 €
Cena / kg:
priemer: 82 mm, šírka 70 mm, na osku priemer 15 mm, polyamid, pre KOVOCHEB
Aktuálny stav skladu
 
Skladom
 

Koleso PAD 82x70 s priemerom 82 mm a šírkou behúňa 70 mm. V kolese osadené guličkové ložiská s otvorom na osku priemeru 15 mm - vhodné na vozíky KOVOCHEB. Kolesá vyrobené z polyamidu sú vhodné hlavne na dokonale rovné povrchy. Polyamid sa vyznačuje veľmi malým valivým odporom, takže sa vozík aj pri vysokej záťaži ľahko ťahá. Avšak nakoľko je koleso tvrdé, nie je vhodné na nerovnosti.

 

Technické parametre kolesa:

- priemer kolesa: 82 mm

- šírka kolesa: 70 mm

- materiál behúňa kolesa: polyamid

- materiál disku kolesa: polyamid

- nosnosť: 510 kg

- ložisko: guličkové

- priemer otvoru na osku: 15 mm

 

Koleso je dodávané len s guličkovými ložiskami, ktoré majú otvor na osku priemeru 15 mm. Tieto kolesá sú vhodné na staršie vozíky typu KOVOCHEB. Avšak pred objednávkou je nutné preveriť rozmery pôvodných kolies a priemer osky (15 mm).

 

Tento typ kolies sa väčšinou používa pri tandemovom prevedení kolies na lyžinách paletového vozíka, t.j. 2 kolesá na každej lyžine paletového vozíka.

 

Behúň kolies

Typ behúňa má prvoradý význam pri výbere vhodného kolesa, ktoré má najlepšie vyhovovať danému druhu podmienkam použitia. Vhodnosť behúňa vychádza z požiadaviek nosnosti, povrchu podlahy, funkcie zariadenia, frekvencie používania, vonkajších podmienok, požiadavky hlučnosti a valivého odporu.

Polyamidový behúň

Celé koleso /disk aj behúň/ tvorí vstrekovaný polyamid; farba biela resp. čierna. Teplotná odolnosť polyamidových kolies je od -15 °C do +80 °C. Pri použití kolies v krajnom teplotnom rozpätí treba mať na pamäti zníženie vypočítanej nosnosti až o 40% v závislosti od reálnych podmienok. Kolesá z polyamidu majú lepšie mechanické vlastnosti ako polypropylénové, sú odolné voči oderu, húževnaté, s dlhou životnosťou, nefarbia podlahu, sú odolné voči mazivám, olejom, farbám, čistiacim prostriedkom, rozpúšťadlám. Zle odolávajú pôsobeniu minerálnych kyselín, roztoku chloridu zinočnatého. Použitie - na transportné, ťažké transportné kolesá a rolovacie kolieska. Na zariadenia s vysokou záťažou a nízkou frekvenciou používania, na rovných liatych podlahách.

 
 
 
 
^